Z potrzeby serca

Minęły trzy miesiące od dnia ataku Rosji na Ukrainę. Siły rosyjskie spustoszyły dużą część tego kraju, powodując śmierć tysięcy niewinnych osób. Od pierwszych dni wojny, parafia św. Józefa, jak wiele innych środowisk, pomaga.

Paczki

Najpierw była pomoc finansowa i rzeczowa - w dwóch turach udało się przygotować 90 około osiemnastokilogramowych paczek, które w ramach akcji Caritas pojechały do potrzebujących na tereny objęte konfliktem. Niezwykła czasami hojność parafian i ich znajomych oraz wspólna polsko-ukraińska praca przy pakowaniu darów - to zostaje w pamięci. Tak, w pakowanie paczek zaangażowały się również osoby uczestniczące w zajęciach z języka polskiego w parafialnej kawiarence.

Nauka języka

Spotkania odbywają się od 26 marca w poniedziałki, wtorki i środy w samo południe. To nie tylko czas intensywnej nauki ( kończy się kurs wstępny), ale także okazja do poznawania swoich tradycji i zwyczajów, odkrywania podobieństw nie tylko językowych. To również wymiana kulinarna, a w planach są jeszcze inne pomysły kulturalne.

Gwar dzieci

Gdy na lekcje przychodzą starsi, w domu parafialnym jest już gwar. To najmłodsi kończą swoje zajęcia. Jedna z parafialnych sal od poniedziałku do piątku służy grupie dzieci z klas 1-3, które wraz z polską i ukraińską nauczycielką uczą się wszystkiego, co potrzebne na tym etapie edukacji.


Msze Święte


Niedziele i Święta:
  7:00
  9:00
10:30
12:00
20:00
Dni powszednie:
  7:00
18:00

 
  Pierwszy piątek miesiąca

  - - - - - - - - 1 lipca - - - -

  • od 17:00 do 17:50
     Spowiedź św.
     dla wszystkich

  • 18:00 Msza św.

Biuro parafialne
w wakacje czynne
środa: 16:00-17:00
piątek:16:00-17:00

Sprawy pilne prosimy
zgłaszać telefonicznie.
tel. 618 133 135